Hos Peter Open – Bordtennisturnering

Hos Peter Open 2019 turnering – Deltagere

Lørdag den 2. november & søndag 3. november 2019
Næstved Bordtennis Center, Toksværd Bygade 43, 4684 Holmegaard

Hent hele deltagerlisten her: Deltagerliste Kræver acrobat reader installeret

Senior 3 HS
2019-11-02 09:00 (31 tilmeldte)
Brian Harbøll, DTU bordtennis
Brian Larsen, Næstved Bordtennis
Brian Neerup-Jensen, Næstved Bordtennis
Christoffer Lund, Næstved Bordtennis
Claus Hansen, DTU bordtennis
Dennis Mortensen, Korup Bordtennis
Emil Povlsen, BTK Slagelse
Emil-Ion Ifrim, Solrød BTK
Frederik Olsen, BTK Slagelse
Gunni Rode, Virum Sorgenfri BTK
Henning S. Hansen, Korup Bordtennis
Jakob Tanderup, DTU bordtennis
Jan N. Jakobsen, BTK Kvik Næstved
Jan Wintcentsen, BBB-Bordtennis
Joemel Pedersen, Herning Bordtennisklub
Katcha Engel Petersen, Næstved Bordtennis
Kenneth Jørgensen, Næstved Bordtennis
Lars Jørgensen, TIK Taastrup
Lars Poulsen, Korup Bordtennis
Magnus Skovborg Andersen, Ejby BTK
Mark Møller, Næstved Bordtennis
Michel Leleu, BTK Kvik Næstved
Noah Daod Spuur Mortensen, Brøndby BC
Peter Holm Jensen, Hvidovre Bordtennis
Robin Gornitzka, Amager BTK
Saban Koca, BTK Slagelse
Sven Erik Ægidius, Nykøbing Falster BTK af 1975
Thomas Dahmen, DTU bordtennis
Tim Hansen, BTK Kvik Næstved
Torsten Sejr Hansen, Hillerød GI
Valdemar Buchwald, BTK Slagelse

Puslinge B HS
2019-11-02 11:00 (4 tilmeldte)
Emil Hasselbalch, Virum Sorgenfri BTK
Felix Stahl Eriksen, Virum Sorgenfri BTK
Samet Kaplan Koca, BTK Slagelse
Viggo Sundahl Helles, Brønshøj Bordtennis

Senior 6 HS
2019-11-02 11:00 (9 tilmeldte)
Anders Pedersen, Næstved Bordtennis
Jeppe Trøjgaard Jepsen, Københavns BTK
Karl Kristian Tanderup, Stavtrup IF
Kenneth Obsen, AF Sorø BTK
Mai Jensen, Københavns BTK
Morten Berg, Brøndby BC
Niels Marker, Københavns BTK
Steen Fischer-Jensen, Næstved Bordtennis
Thomas Heinola, Næstved Bordtennis

Veteran 40 Alle HS
2019-11-02 11:00 (7 tilmeldte)
Claus Hårby, Næstved Bordtennis
Hans Hulbæk Petersen, Nyråd IF
Jacob Koefoed, Næstved Bordtennis
Martin Svendsen, Holbæk Bordtennis Klub
Per Hailand, Allerød Bordtennisklub
Peter Sonne, Tølløse BTK
Torben Ryttersgaard, Amager BTK

Ydr/Ypg A HS
2019-11-02 11:00 (6 tilmeldte)
Algot Erik Thue Jensen, Gladsaxe BTK
Erik Høier, Gladsaxe BTK
Mads Holt Bendtsen, Frederiksberg BordTennisKlub
Markus Jakobsen, Amager BTK
Minrui Kevin Zhou, Virum Sorgenfri BTK
Theodor Rode von Essen, Virum Sorgenfri BTK

Dr/Pg B HS
2019-11-02 14:00 (10 tilmeldte)
Algot Erik Thue Jensen, Gladsaxe BTK
Emil Nielsen, B 77, Bordtennis
Kasper Silleborg, Næstved Bordtennis
Mads Holt Bendtsen, Frederiksberg BordTennisKlub
Magnus Lophaven, Hillerød GI
Marcus Ahrenholt Jensen, Hillerød GI
Markus Jakobsen, Amager BTK
Minrui Kevin Zhou, Virum Sorgenfri BTK
Theodor Rode von Essen, Virum Sorgenfri BTK
Tobias H. Nielsen, Ejby BTK

Senior 2 HS
2019-11-02 14:00 (14 tilmeldte)
Brian Harbøll, DTU bordtennis
Christoffer Lund, Næstved Bordtennis
Jacob Koefoed, Næstved Bordtennis
Jakob Tanderup, DTU bordtennis
Jan N. Jakobsen, BTK Kvik Næstved
Jonas Davidsen, Virum Sorgenfri BTK
Lars Jørgensen, TIK Taastrup
Lars Poulsen, Korup Bordtennis
Max Seeger, AF Sorø BTK
Noah Daod Spuur Mortensen, Brøndby BC
Robin Gornitzka, Amager BTK
Thomas Dahmen, DTU bordtennis
Torben Ryttersgaard, Amager BTK
Torsten Sejr Hansen, Hillerød GI

U 21 B HS

2019-11-02 14:00 (4 tilmeldte)
Erik Høier, Gladsaxe BTK
Frederik Olsen, BTK Slagelse
Mads Heidtmann Mortensen, Smørum BTK
Valdemar Buchwald, BTK Slagelse

Ydr/Ypg C HS

2019-11-02 14:00 (9 tilmeldte)
Daniel Demuth, Næstved Bordtennis
David Berner Nielsen, Næstved Bordtennis
Emil Hasselbalch, Virum Sorgenfri BTK
Frederik Bergstein Grossmeyer, Roskilde Bordtennis, B
Karla Tribler, Næstved Bordtennis
Lucas Leegaard Heede, Team Egedal / Ølstykke BTK
Mikkel Hansen, Næstved Bordtennis
Noa Fangel, Næstved Bordtennis
Viggo Sundahl Helles, Brønshøj Bordtennis

Senior 4 HS
2019-11-02 16:00 (20 tilmeldte)
Alex Kynde, Næstved Bordtennis
Claus Hansen, DTU bordtennis
Claus Hårby, Næstved Bordtennis
Claus Seitzberg, Næstved Bordtennis
Emil Povlsen, BTK Slagelse
Emil-Ion Ifrim, Solrød BTK
Gunni Rode, Virum Sorgenfri BTK
Henning S. Hansen, Korup Bordtennis
Jan Wintcentsen, BBB-Bordtennis
Joemel Pedersen, Herning Bordtennisklub
Kasper Hansen, Næstved Bordtennis
Kenneth Jørgensen, Næstved Bordtennis
Mai Pedersen, Næstved Bordtennis
Mark Møller, Næstved Bordtennis
Martin Svendsen, Holbæk Bordtennis Klub
Michel Leleu, BTK Kvik Næstved
Niels Marker, Københavns BTK
Per Hailand, Allerød Bordtennisklub
Saban Koca, BTK Slagelse
Tim Hansen, BTK Kvik Næstved

Junior C HS
2019-11-03 09:00 (14 tilmeldte)
Andreas Ellehøj, Næstved Bordtennis
Casper Holm Jensen, Hvidovre Bordtennis
Ida Balk-Møller, Amager BTK
Jacob Christensen, Næstved Bordtennis
Jonas B. Jensen, Næstved Bordtennis
Mads Heidtmann Mortensen, Smørum BTK
Magnus Gregersen, Amager BTK
Marcus Skovlund Sørensen, Næstved Bordtennis
Mathilde B. Engtorp, Næstved Bordtennis
Oliver Blankensteiner, Amager BTK
Oliver Nygaard Laursen, Næstved Bordtennis
Robin Gornitzka, Amager BTK
Sebastian Møller, Næstved Bordtennis
Snorre Kjærgaard Nielsen, Amager BTK

Senior 1 HS
2019-11-03 09:00 (6 tilmeldte)
Christopher Normann, Virum Sorgenfri BTK
Esben S. Larsen, Virum Sorgenfri BTK
Hans Hulbæk Petersen, Nyråd IF
Kristian Ulrik Tvermoes, BTK Kildeskoven
Max Seeger, AF Sorø BTK
Mikkel Klint Stuhr, Brøndby BC

Ydr/Ypg B HS
2019-11-03 09:00 (6 tilmeldte)
Alexander Albret-Larsen, Team Egedal / Ølstykke BTK
Christine Kejser, Roskilde Bordtennis, BTK 61
Filip Axel Dahlerup, Allerød Bordtennisklub
Minrui Kevin Zhou, Virum Sorgenfri BTK
Oscar Devantier Kallestrup, Helsingør BTK
Silas Lund Hansen, Amager BTK

Dr/Pg C HS
2019-11-03 12:00 (19 tilmeldte)
Christoffer von Linstow, B 77, Bordtennis
Daniel Hansen, Bramsnæs BTK
Frederik Mogensen, Bramsnæs BTK
Karl Johan Sommer, Næstved Bordtennis
Mads Aarup Jensen, B 77, Bordtennis
Magnus Gregersen, Amager BTK
Marcus Skovlund Sørensen, Næstved Bordtennis
Markus Gemynthe-Petersen, Amager BTK
Minrui Kevin Zhou, Virum Sorgenfri BTK
Nicholas Chr. Nielsen, Roskilde Bordtennis, BTK 61
Noah Lyck, Næstved Bordtennis
Oliver B. Jensen, Næstved Bordtennis
Oscar Devantier Kallestrup, Helsingør BTK
Oskar Ditlev Tribler, Næstved Bordtennis
Peter Høberg, Bramsnæs BTK
Rebecca Moberg, BTK Slagelse
Samet Kaplan Koca, BTK Slagelse
Tobias Hansen, Bramsnæs BTK
Villads Bech Pedersen, Næstved Bordtennis

Junior B HS
2019-11-03 12:00 (8 tilmeldte)
Andreas Ellehøj, Næstved Bordtennis
Casper Holm Jensen, Hvidovre Bordtennis
Ida Balk-Møller, Amager BTK
Mads Heidtmann Mortensen, Smørum BTK
Oliver Blankensteiner, Amager BTK
Robin Gornitzka, Amager BTK
Snorre Kjærgaard Nielsen, Amager BTK
Tobias H. Nielsen, Ejby BTK

Senior 5 HS
2019-11-03 12:00 (10 tilmeldte)
Alex Kynde, Næstved Bordtennis
Jan Britze, Slangerup BTK
Jeppe Orry Bachhausen, Slangerup BTK
Jorn Jepsen, Slangerup BTK
Katcha Engel Petersen, Næstved Bordtennis
Mai Jensen, Københavns BTK
Mai Pedersen, Næstved Bordtennis
Ronni Lou, Haslev BTK
Steen Fischer-Jensen, Næstved Bordtennis
Thomas Heinola, Næstved Bordtennis

Senior Elite HS
2019-11-03 14:00 (6 tilmeldte)
Christopher Normann, Virum Sorgenfri BTK
Esben S. Larsen, Virum Sorgenfri BTK
Hans Hulbæk Petersen, Nyråd IF
Kristian Ulrik Tvermoes, BTK Kildeskoven
Mikkel Klint Stuhr, Brøndby BC
Patrick Stobberup, Næstved Bordtennis

Stævnet gennemføres ved hjælp af programmet TT Coordinator – http://ttcoordinator.com
Denne programlicens må kun bruges v ed stæv ner arrangeret af Holme-Olstrup GI.